Home 2017 October 22

Daily Archives: 22 October, 2017

Thirrje Saimirit dhe Frontit Demokratik të Ish-Bllokut: Mos i prekni gazetarët….

Nga Dritan Laci Nuk është hera e parë që inidividë apo grupe mitingashësh të frymëzuar nga skalionet e majta apo të djathta, kushdo qofshin, ndërsehen...

Xhiroja e drogës/ Habilajt qarkulluan 300 milion euro në 4 vjet

Nga dosja e italianëve që ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, mësohet se grupi kriminal i Moisi Habilajt ka dërguar në brigjet...

Trondit Demiraj: Krahas italianëve, përgjime po bëjnë edhe…

Dritan Demiraj, i ftuar në emisionin 360gradë, të Artur Zhejit në Oranews, duke komentuar çështjen e drogës të dalë nga përgjimet italiane, e cila...

Deputeti demorkat akuzon hapur Ramën: Videoja e Elbasanit është vepër e jotja!

Deputeti i demokrat Luciano Boci, ka komentuar deklaratën e Kryeministrit Rama sot për ngjarjen e Elbasantit. Shkrimi i plotë i Bocit në Facebook: RAMA DHE VIDEOJA...

Vrasja e gazetares që zbuloi skandalin e “Panama Papers”, populli maltez organizon protesta masive

Vrasja e gazetares dhe blogeres anti-korrupsion, Daphne Caruana Galizia shkaktoi në Maltë një solidarizim të gjerë për bashkim, që pritet të shprehet sot me...

Shqipëria e vogël është shndërruar në furnizuesin më të madh me mariuanë në Europë....

Kryekomisari i luftës kundër kriminalitetit Saimir Rrustemi i ka marrë koordinatat për aksionin e tij drejtpërdrejtë nga ministria e Brendshme. Para se të fillojë...

Shefqet Krasniqi: juridiku, filozofiku dhe psikologjiku…, janë të gatuara me ul Islamin

Nga Skender Jashari Amanetin që na  e  lanë Rilindasit dhe  Dëshmorët  tonë të Paqes dhe të Luftës, që  Shkollat tona t’i mbajmë  jasht  kishave( greko-sllave) ...

CUNI I SAJMIRIT DHE CUNI IM 16 VJECAR NE BURG PER NJE ENDER ADOLISHENTI

Nga Lirim K. Nezha* Të enjten,gjatë emisionit "Opinion" të Fevzos në "Klan",gati sa nuk më shkuan lotë nga keqardhja për njeriun Sajmir Tahiri.U shfaq i...

Jerzy Popieluszko, martiri antikomunist polak! Nga Diana Skrapari

Në ato vite të errëta të regjimit komunist në Evropën Lindore, ngrihej lart kulti i individit, kulti i Liderit të madh komunist që sfidonte...

Çështja Tahiri/ E vërteta e madhe thuhet nga një shitës bananesh!

Një shitës ambulant në kryeqytet, ditën e sotme, ka zgjedhur një mënyrë krejt të veçantë të protestës qytetare. Ai shet çdo ditë banane në një...