Home 2018 March 3

Daily Archives: 3 March, 2018

Heronjtë e mi… Nga Leonora Laçi

Disa të kërrusur e të lodhur nga jeta, të zbardhur flokësh por jo nga mendja, pasi bardhësia e flokëve i bënë dhe më të...

Kush është gjysma tjeter? Nga Ylli Dylgjeri

Sasia e kapur e kokainës prej 613 kg më vë në mendime. Më vë edhe ne dyshime. Duke u rrekur pas asaj çfarë kam...

Rikthimi i pamundur i Berlusconit? Çfarë thonë sondazhet për zgjedhjet e së dielës

Italia do t’i drejtohet kutive të votimit ditën e nesërme për zgjedhjet e përgjithshme. Kush kandidon? Kush është favorit? Prapaskenat dhe sondazhet për zgjedhjet...

Djali ngacmon në rrugë vajzën me shami, reagimi i saj bëhet viral ne bote

Një djalë ka ngacmuar seksualisht një vajzë në Egjipt para pak ditësh. Gjithçka u kap nga disa kamera sigurie aty pranë. Ajo që i ka befasuar...

Myftiu i Beogradit: Kosova është djepi i Serbisë

Myftiu i Beogradit, Mustafa Jusufspahiq është shprehur se Kosova është djepi i Serbisë, teksa ka thënë se nuk i pëlqen të ndahet Serbia nga...

Mashtroi klientët, dentistja merr kërcënime:

Vazhdon edhe të bëhet më interesante historia e Olesia Dukas, stomatologes e cila qëndron pas hekurave pasi akuzohet se ka mashtruar disa biznesmenë në...

Shukri Xhelili dënohet sërish, ja akuza e radhës…

Nuk kanë të sosura problemet me drejtësinë për ish-kryetarin e Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, i përfshirë në vitin 2016 në një skandal ku...

Video/ Me kallashnikov në duar, ja si vidhet për 5 minuta me maska supermarketi...

Vjedhje spektakolare në pak minuta. Kjo është ajo që ka ndodhur sot në një supermarket në qytetin e Lezhës, ku në vetëm 5 minuta,...

Shpirti i poetit … Nga Ko Un

Përktheu Elona Caslli Poeti lind në hapësirat e krimit, vjedhjes, vrasjes, mashtrimit, dhunës, në zonat më të errëta të kësaj bote. Fjalët e poetit depërtojnë tek shprehjet më vulgare...

Dal silenzio nell’urna al Silenzio Stampa, collegamenti anche da Tirana

Dal silenzio nell'urna al Silenzio Stampa fuori dall'urna elettorale lunedì sera 5 marzo con Beppe Ghisolfi su TeleCupole. Non stop post voto dalle 19,30 alle...