Home 2018 March 16

Daily Archives: 16 March, 2018

Nënkryetarja e bashkisë së Lezhës tregon arsyen e arrestimit të beftë të Frrokajt

Nënkryetarja e bashkisë Lezhë, Alfrida Marku deklaroi se arrestimi i kryebashkiakut Fran Frrokaj dhe e zyrtarëve të tjerë nën akuzën e tjetërsimit të jashtëligjshëm...

AMORE, TU NON LO PUOI SAPERE

Di Irma Kurti Tu non lo sai cosa vuol dire essere straniero in un paese bello e affascinante come questo, ti manca tutto, alla fine...

Adesso la droga la trovano anche certi giornalisti

Di Carlo Alberto Rossi, Exit.al Il governo albanese da tempo si affanna a cercare di far comprendere ai partner internazionali con quanto impegno stia combattendo...

Zbardhet regjistrimi me hoxhën që u rrëfye nusja që vrau vjehrrën

Pasi trokiti në Prokurorinë për Krimet e Rënda për hetimin e dyshimeve të vrasjes së nënës së tij nga e shoqja, Oltion Lami ka...

Shikoni duart tuaja dhe zbuloni nga çfarë sëmundje vuani

Ndryshime të llojllojshme në shuplakat dhe gishtat tanë mund të tregojnë problemet në pjesët e tjera të trupit, prandaj këto shenja paralajmërimi nuk do...

“Matja e varfërisë detyrim ligjor”, ekspertët: Nuk ka matje që prej 2012-ës

Statistikat tregojnë se 40-50 për qind e popullsisë jetojnë në kufirin e varfërisë. Studiuesit vlerësojnë se pjesa më e madhe e popullatës gjendet afër...

Vasili: Shqipëria, eksportues i madh i fëmijëve dhe kryeministri e veshtron

Nga Petrit Vasili Tragjedi largimi i mijra te miturve nga Shqiperia dhe kryeministri rri e veshtron... Mijra te mitur nga mosha 7 -17 vjec largohen nga...

Skandali me tokat, gazetari nxjerr emrat: kujt iu dhanë tokat në bregdetin e Lezhës…

Gazetari i Fax News Ermal Vija ka saktësuar në një intervistë në studio emrat e përfituesve të paligjshëm të 250 mijë hektarëve tokë në...

Rritja e faturave të ujit, ankohen banorët e Tiranës

Qytetarët e Tiranës thonë se faturat mujore të ujit u janë rritur, jo vetëm nga rritja e çmimit të ujit, por edhe të taksave...

Ngacmimet seksuale, denoncon edhe Jennifer Lopez

Valës së denoncimeve për molestime i është shtuar edhe Jennifer Lopez. Aktorja dhe kërcimtarja amerikane ka treguar në një intervistë për ‘Harper’s Bazaar’ se...