Home 2018 March 17

Daily Archives: 17 March, 2018

Qeveria Rama le Shkodren e Voltana Ademit pa drita!

Bashkia Shkoder njofton se zonat e përmbytura nga shkarkimet e hidrocentraleve ne zone, pervecse te permbytur jane edhe pa energji elektrike "Banorëve në zonat e...

Çfarë u tremben Gruevski dhe Ivanov?

Nga Ilir Copja Sulmi i kryetarit i VMRO-së dhe ish kryeministrit të Republikës së Maqedonisë Nikola Gruevski nuk ishte sulm ndaj një individi por ndaj...

Scelsa dell’ICE: Se volete investimenti seri, servono le necessarie certezze dal punto di vista...

Ad un intervista realizzato per Radio Radicale con la Dottoressa Elisa Scelsa, nuova responsabile dell’Istituto per il commercio estero italiano a Tirana, abbiamo avuto...

PD gati të “fundosë” Tahirin: Kemi gati provat

Nën kryesimin e Edi Palokës demokratët janë bërë gati t’i shkojnë deri në fund hetimit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri si pjesë e...

“Për shpetimin e Vatres” sipas Prof. Arshi Pipës

Nga Leonora Laçi Vazhdimisht miku i kol.Xhemal Laçit, studiuesi dhe Sekretari i Lidhjes së III Shqiptare të Prizrenit në SHBA Tomë Mrijaj i cili është...

Shokuese/Masakroi kushëririn me sëpatë, fëmija 7-vjeçar dëshmitar!

Një ngjarje e rëndë ndodhi mëngjesin e së shtunës në fshatin Gumenice te Vlores ku Dilaver Veshaj qëlloi për vdekjen kushëririn e tij Arben...

Rusia dëbon 23 diplomatë britanikë nga Moska

Rusia ka përshkallëzuar më tej tensionet ndaj Londrës, ndërsa të shtunën ka marrë vendimin për të dëbuar 23 diplomatë britanikë nga Moska. Ky veprim vjen...

Vasili: Reforma e energjise elektrike demtoi te varferit dhe kryeministri rri e veshtron

Nga Petrit Vasili Banka boterore thote qe Reforma e energjise elektrike demtoi te varferit dhe kryeministri rri e veshtron. Ja cfare thote Banka Boterore: "Arkëtimet më të...

Erdogan nuk i liron dy ushtarët, ja si hakmerret Athina

Gjykata greke e Apelit ka refuzuar mesditën e së premtes kërkesën e Ankarasë për ekstradimin e 8 ushtarakëve turq, që u arratisën pas grushtit...

“20 shkurti”/ Topalli-Bashës: Ajo që bëre është kriminale!

Jozefina Topalli, ish-kryetarja e Kuvendit dhe ish-nënkryetarja e PD ka reaguar fort pas vendimit të PD për të shfuqizuar 20 shkurtin, ditën e rrëzimit...