Home 2018 April 23

Daily Archives: 23 April, 2018

Gazetari Collaku: Arreste te reja?!?!

Nga Basir Collaku Nezar Seiti, rrefimi neser ora 14 ne Catania, bashkepunimi qe alarmon Tiranen!! Arreste te reja?!?! Nezar Seiti, i ashtuquajturi "fnancieri" i bandes "Tahiri-Habilaj"...

Haradinaj mund te jete mysliman ose katolik e prape eshte shqiptar

Nga Alban Daci Ndjek me keqardhje dilemat e shtirura boshe te ndarjes se turpshme mes shqiptareve mysliman apo katolik. Po ashtu po ndjek edhe debatin...

Magjia e leximit… Nga Carlos Ruiz Zafón

Përktheu: Elona Caslli U magjepsa derisa vesa e agut lëpiu xhamat e dritareve dhe sytë e mi të lodhur u mbështetën në faqen e fundit...

Krichbaum: Nuk janë pjekur kushtet, çelja e negociatave me Shqipërinë e parakohshme

Deputeti gjerman i CDU (partisë së Merkelit) ka folur sërish për rekomandimin e KE për të hapur negociatat me Shqipërinë. Sipas tij, Shqipëria nuk...

Dyshimet/ Çfarë e shkaktoi zjarrin që shkatërroi biznesin e mbetjeve dhe ndoti Tiranën?

Shtullunga të mëdha tymi u panë dje në Mëzez/Kashar (zona industriale pranë autostradës Tiranë-Durrës). Flakët dhe tymi i zi u përhapën me shpejtësi duke...

Emigrimet e trishta të hipokrizive tona! Nga Jozef Radi per Ornela Vorbsin dhe ne!

Ajo, erdhi si e ftuar nderi e pushtetit, mbushi me zhurmë ilustruese kënetën e tij mediatike, e do të largohet si e stërfolura e kafenesë sonë të...

“Mos hajde më të shash qeverinë”, kërcënohet me pistoletë në kokë zyrtari i PD...

Deputeti Enkelejd Alibeaj denoncon se është kërcënuar me jetë kryetari i grupit të punës për organizimin e PD në Qarkun e Gjirokastrës Florian Xhuti....

Erdogan, “Qytetar Nderi” i Pazarit të Ri ne Serbi

Mund të jetë në qendër të kritikave të Perëndimit, që e akuzon se po shkel të drejtat e njeriut në vendin e vet, por...

Ja perse gjyqtarja e Kushtetueses, Altina Xhoxhaj ngec në rrjetën e Vettingut!

Duket se gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj do të mbetet në rrjeten e vetingut, ashtu si kolegu i saj, Fatos Lulo. Gjatë seancës...

Gjendet kokainë në lokalin e Bllokut, arrestohet administratori, Emri…

Gjatë natës së të dielës është ushtruar kontroll në lokalet e natës në zonën e frekuentuar të Bllokut dhe është gjetur një sasi kokaine....