Home 2018 May

Monthly Archives: May 2018

Gruaja që sheh nga dritarja … Nga Maram al Masri

Përktheu: Elona Caslli Gruaja që sheh nga dritarja dëshiron të ketë krahë të gjatë që ta mbërthejë botën, Veriun dhe Jugun Lindjen dhe Perëndimin në mitrën e saj si një nënë...

Përgjimet e reja/ Çfarë pritet të transmetojë PD?

U bënë disa burime që thonë të njëjtën gjë: publiku do të njihet me përgjime të reja që implikojnë vëllain e ministrit të brendshëm...

Sa ishin fitimet e Shqipërisë nga turizmi në vitin 2017?

1.5 miliard euro kanë qenë të ardhurat nga turizmi në vitin 2017, ndërsa Shqipëria u vizitua nga 5 milionë turistë. Kështu deklaroi sot Kryeministri Edi...

Aventura e Bashës me audiopërgjimin lidhet me 613 kg kokainë, duroni edhe pak’

Një ditë pas akuzës së kryeministrit Edi Rama se pas 613 kg kokainë të kapur në Durrës fshihen zyrtarë të lartë të PD, kreu...

Policia jonë përgënjeshtron median greke: Leonard Rustemi kërkohej për vjedhje, jo luftetar i ISIS

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me arrestimin e një shqiptari në Greqi, sapo kishte kaluar pikën kufitare të Kakavijes. Policia bën me dije...

Samiti i Sofjes, Serbia përfiton 1.2 miliardë euro investime e kredi. Po Shqipëria?

Samiti i Sofjes nuk ka shërbyer vetëm për të shkëmbyer fjalë dhe premtime mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor, por edhe për të nënshkruar projekte...

Rikthehet sërish Tërmeti i Tepelenës: Qeveria na promovoi 8.1 milionë euro

Mesa duket Tërmeti Preçi sa herë që del publikisht, e ka për “zakon” të bëhet lajm. Mesa duket lavdet dhe “piedestalet” që i thuri...

VIDEO/ Në “Majemi”, lokalin e Gon Xhafës ku u realizua audio-përgjimi

Audio përgjimi midis Albert Veliut dhe Agron Xhafës, dyshohet se është bërë në katin e dytë të një pallati, ku ndodhet një bar-kafe. Ky...

Kokaina ka lidhje me PD? Strazimiri: Hajde arrestoji tani, por mos të del Olsi...

Partia Demokratike reagoi sot përmes deputetit Gent Strazimiri për deklaratën e Kryeminisrit se pas kokainës së kapur në Mamimas të Durrësit janë njerëz të...

“Tronditet” Qeveria e Maqedonisë, ministri i Jashtëm paralajmëron dorëheqjen

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov deklaroi se nuk sheh propozim më adekuat për zgjidhjen e kontestit nga Republika e Maqedonisë...