Home Tags Edi Rama

Tag: Edi Rama

Trondit deputeti: Ja ç’bëjnë kompanitë guaskë të Ramës

Ish-zv/ministri i Financave, Florion Mima i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, solli si krahasim krizën greke në lidhje me projektin 1 miliard...

Paralajmërimi i Palokës per Ramen: Pritet të hapet një tjetër dosje…

Nënkryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, ditën e sotme, ka paralajmëruar hapjen e një tjetër dosje për kryeministrin Edi Rama, që...

A e shiti LSI Manjanin? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, pasditen e sotme, i është rikthyer edhe njëherë shkarkimit të ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani nga pozicioni i Ministrit. E...

Konkursi farsë/ Kush janë drejtuesit e rinj të spitaleve dhe lidhjet...

“Nuk mund të ketë më emërime partiake. Nesër ju duhet të jepni dorëheqjen një e nga një. Ekipet e reja drejtuese do të zgjidhen...

Berisha paralajmëron: Jo vetëm Dako. Rama në përgjime përvëluese nga Euleks

Ditën e djeshme qarkulloi lajmi se kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako është i përfshirë në lidhje kriminale me trafikantë . Thuhet se për Dakon...

Vasili: Kryeministër fole për 2 miliard eurot sepse nuk ta kemi...

Nga Petrit Vasili Kryeministër, vrite frikën dhe fol për 2 miliardë eurot që rrezikon Shqipëria, nuk ta kemi borxh një tjetër 97'. Shqiperia rrezikon te paguaje...

“Zguri”, “Kryeprokurori”/ Rama thërret në kryeministri deputetët e PS të Komisionit...

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në një takim paraditen e sotme, deputetët socialist të Komisionit të Ligjeve. “BalkanWeb” mëson se në mbledhjen e sotme...

Letra e Ramës për liderët e BE-së, reagon Vasili: Je një...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas letrës së Ramës drejtuar 28 liderëve të BE-së, të cilëve u kërkon ndihmë...

Dako reagon pas akuzave të Bashës: Opozitë pulash të lagura, që...

Pas akuzave të Luzlim Bashës ndaj Vangjysh Dakos ka raguar ky i fundit i cili është shprehur se ndjen keqardhje për të ata që...

Spartak Ngjela: Ju tregoj kur merr fund ligësia e Ramës dhe...

Nga Spartak Ngjela A ka ardhur koha të themi se ne shqiptarët kemi shpëtuar nga ligësia Hoxha? Shqipëria në shtatëdhjetë vjet kaloi nga ligësia tragjike Hoxha,...