Home Tags Greqia

Tag: Greqia

Greqia përgatitet për luftë? Blen luftë-anije të fuqishme miliarda eurosh!

Tensionet me Ankaranë dhe stërvitja e ushtrisë turke në Egje, duket se se kanë detyruar Greqinë të marrë masa serioze. Së fundmi, Athina duket se...

Habit Rusia/Turqia së shpejti në luftë me Greqinë? Rusia, ndihmuese ndaj...

Turqia do të përfitojë sistemet mbrojtëse ajrore S-400 nga Rusia. Lajmi është bërë i ditur nga ndihmësi i Presidentit rus Vladimir Kozhin, i cili ka...

Kotzias i përgjigjet Bakojanis: Shqipëria po pret autorizimin e Presidentit

Ish ministrja greke Dora Bakoyannis dy ditë më parë tha se do të thërrasë në interpelancë urgjente ministrin grek Nikos Kotzias për marrëveshjen me...

Greqia: Shqipëria të heqe nga harta dhe librat emrin “Çamëri”

Greqia kërkon heqjen nga hartat dhe tekstet shkollore në Shqipëri të termit Çamëri dhe çdo reference tjetër që Athina e cilëson me përmbajtje irredentiste....

Video/Selanik, qytetarët shpërthejnë në protesta kundër emrit të Maqedonisë

Rreth 40.000 persona kanë shkuar drejt Selanikut ditën e sotme, duke protestuar kundër emrit të Maqedonisë. Numri i qytetarëve të cilët po i bashkohen...

A do mbetet Rusia “lojtar” i fortë në arenën globale?

Qoftë në epokën Perandorake të carëve, sidomos në 18, 19 dhe në fillim të shekullit të 20, qoftë si shtyllë e sistemit ndërkombëtar apo...

Trondit deputeti: Ja ç’bëjnë kompanitë guaskë të Ramës

Ish-zv/ministri i Financave, Florion Mima i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, solli si krahasim krizën greke në lidhje me projektin 1 miliard...

RRITJA E EKONOMISË DHE REDUKTIMI I PAPUNËSISË PËR GREQINË SIPAS KËSHILLIT...

Rritja e PBB-së prej 0.9% këtë vit dhe 2.0% në vitin 2018 parashikohet nga Këshilli Gjerman i Ekspertëve Ekonomik për Greqinë, ndërsa në të...

Alarmi i Greqisë: Shqipëria bazë për drogat e forta, prodhuesja më...

Droga shqiptare është problem real për fqinjët. Italia duket e dorëzuar. Nuk i ndalon dot tonelatat me drogë që po pushtojnë brigjet e saj....

Kalon në Komisionin e Jashtëm ligji i ri për minoritetet. Flasin...

raportohet qe projekt-ligji i ri për Minoritetet është miratuar në Komisionin e Jashtëm në Kuvendit. Në parim ka votuar pro edhe opozita, por duke kërkuar...