Tags Posts tagged with "Greqia"

Tag: Greqia

“Black out” energjetik në Greqi, shteti fqinj ndërpret eksportin në Shqipëri

Temperaturat e ulëta kanë shkaktuar një “black out” energjetik në Greqi. Të ndodhur përballë kësaj situate, për shkak të kushteve të vështira atmosferike, Autoriteti i...

Neranxi: SHBA dhe Greqia te loboje që prona të shkojë tek...

Nga Nikollaq Neranxi* Të nderuar miq! Ju falenderoj të gjithëve për pjesmarrjen tuaj! Dua të falenderoj në mënyrë të veçantë përfaqësinë diplomatike, eurodeputetët, Zotin Vangjel...

Greqia mund te bllokoje integrimin e Shqiperise? Ja si u pergjigj...

Kryeministri Edi Rama ne emisonin Top Story me gazetarin Sokol Balla Sokol Balla: Në BE çdo votë është e njëjtë. Pra edhe Greqia ka të...

Sky Grek: Po sikur të themi se Skënderbeu ishte helen? Ja...

Nje nga pyetjet ka qene se si do të reagonte Rama nëse homologu i tij grek Tsipras do të deklaronte se Skënderbeu është gjysmë...

Vrau çiftin dhe u vodhi shtëpinë, Interpol Tirana ekstradon nga Greqia

Interpol Tirana ka ekstraduar sot nga Greqia një shtetas shqiptar të dënuar me burgim të përjetshëm për grabitje me pasojë vdekjen. Ai është Feta...

Nard Ndoka tallet me Ramën: Tani je “non grata” në dy...

Deputeti demokristian Nard Ndoka ka reaguar për zgjedhjen e Donald Trum si president i SHBA-së. Ai thotë se për këtë zgjedhje, Edi Rama është...

Greqia zhytet në depresion

Më shumë se gjysmë milioni grekë janë diagnostifikuar me depresion, sipas Konferencës së Dytë të Shëndetit Mendor që ka nisur në Athinë. “Në vitin 2015,...

Berisha: Rama, interesa mafioze për Himarën

Ish-kryeministri Sali Berisha tha sot në Parlament se prapa çështjes së Himarës qëndrojnë interesa mafioze dhe asgjë tjetër. Berisha tha se fjalimi i kryeministri është...

Blushi: Nacionalizmi i shtirur dhe sëmundja e Ramës

Ben Blushi, deputeti i larguar nga socialistët dhe që vetëm pak ditë më parë krijoi partinë e tij së bashku me Mimoza Hafizin, tha...

Rama: E folura greqisht në Himarë nuk e bën atë qytet...

Kryeministri Rama në foltoren e Kuvendit foli edhe lidhur me reagimet e Athinës për prishjen e objekteve në Himarë. Rama e quajti praktikë rutinë prishjen...