Home Tags Ilir Meta

Tag: Ilir Meta

Prononcimi për median i Presidentit Meta per plotguqishmeri dhene Bushatit

Prononcimi për median i Presidentit Meta Z. President, lidhur me plotfuqishmërinë, ajo që u vu re në njoftimin për shtyp ishte fakti që Ju i...

Vendos Rama fatin politik te Frrokaj, ja çfarë pritet të ndodhë…

Është arrestuar këtë mesditë kryetari i Bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj ndërsa janë shpallur edhe 23 urdhër arreste për zyrtarë të tjerë si; juristë,...

Bushati: Marrëveshja me Greqinë afër, kryeministri grek vjen në Shqipëri

Gjatë një konference të përbashkët për shtyp me ministren e Jashtme kroate Marija Pejçinoviç Buriç, ministri i Jashtëm shqiptar Bushati foli edhe për çështjen...

Humbi jetën teksa tentoi të ndalte grabitësit, Agur Vrenozit i akordohet...

Presidenti Ilir Meta i ka akorduar sot “me numër dekreti 10736 Agur Vrenozit (pas vdekjes) “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” për aktin e tij...

“Marrëveshja s’është muhabet kafeje tek Kodra e Diellit”, Bushati thumbon Metën

Ministri i Jashtem Ditmir Bushati nuk e ka kursyer ironine per Presidentin Meta sot ne Komision ku raportonte per marreveshjen me Greqine. “I shkreti, e...

Paloka, Bushatit: Kur të shkosh në bordellot e Brazilit, fol kështu…

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka ngjallur zemërimin e deputetëve të opozitës sot në Komisionin e Punëve të Jashtme, i...

Meta flet për Llallën: Nuk ka qenë i propozuar nga LSI-ja

Presidenti Ilir Meta ka komentuar sot shpalljen e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla person “non grata” nga SHBA. I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në Neës24,...

Negociatat me Greqinë/ Meta nuk dha plotfuqishmërinë, ja çfarë thotë Rama...

Kryemininistri Rama i është përgjigjur në daljen për shtyp me Presidentin e Komisionit Europian Jean Claude Juncker, edhe pyetjes në lidhje me marrëveshjen e...

Nikoll Lesi: Presidenti Ilir Meta tregoi se është Burrë Shteti

Ilir Meta doli në konferencë shtypi për një çështje madhore dhe shumë kapitale, siç është marrëveshja me Greqinë. Presidenti, me qartësi e me kujdes,...

Bushati i kthen përgjigje Metës përmes zëdhënëses: Mos…

Duke i kujtuar shprehjen e famshme me qetesi e dashuri, Ministria e Jashtme i pergjigjet Presidentit te Republikes se negociatat me Greqine eshte nje...