Home Tags Ilir Meta

Tag: Ilir Meta

Il nuovo Procuratore Capo: per il presidente della Repubblica, Ilir Meta,...

Il presidente della Repubblica, Ilir Meta ha dichiarato che la selezione e la nomina del nuovo Procuratore generale è responsabilità del Parlamento albanese e chiedendo il...

Meta dekreton lirimin nga detyra të ambasadorit në NATO, pritet emërimi...

Presidenti Meta dekreton lirimin nga detyra të z. Leonard Demi, ambasador në NATO. Lirimi i Demit është kërkuar nga Kryeministri Rama. Në këtë pozicion...

Romela Begaj arrin rezultat historik, Shqipëria 45 vite që s’fitonte medalje...

Spektakël i jashtëzakonshëm i peshëngritjes shqiptare, ku Romela Begaj shkruan historinë. Shtangistja 31-vjeçare sot ka nderuar Shqipërinë në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet...

Meta premton ne Presidence standarde per personet me aftesi te kufizuar

Premtimi i veçantë dhe i thjeshtë që Meta iu bëri sot personave me aftësi të kufizuar Presidenti i Republikës, SH.T.Z Ilir Meta, me rastin e...

Putin letër Metës: Synojmë përparimin e marrëdhënieve ruso-shqiptare

Presidenti rus Vladimir Putin i ka dërguar një letër homologut të tij shqiptar Ilir Meta me rastin e festës së pavarësisë së Shqipërisë, duke...

Presidenti Ilir Meta uron 29 nëntorin me kënge partizane!

Presidenti Ilir Meta duket se deshiron te jape mesazh politike ndaj opozites sot duke uruar me kënge partizane 29 nëntorin ditën e çlirimit sipas...

Meta merr një mesazh nga Presidenti Donald Trump

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump: “I dashur Zoti President, Ndërsa...

Intervista e Presidentit Meta dhënë në Medvegjë për “TV Klan” me...

Është hera e parë në Medvegjë që shprehet optimizëm për tuaj këtu. Pse ishte gjithë ky optimizëm? Faleminderit që edhe ju keni bërë gjithë këtë...

Presidentit Meta një pllakatë falenderimi të shoqatës humanitare “Medvegja”.

Përfaqësues të komunitetit shqiptar në Medvegjë dhe të diasporës shqiptare nga Medvegja që jetojnë në vende të ndryshme të botës kanë takuar sot në...

Meta nga Medvegja: Uroj që Serbia të marrë vendimin e duhur...

Presidenti Meta duke folur nga Medvegja per mediat serbe dhe shqiptare është shprehur se në Medvegjë u ndjeva më mirë se në vendlindjen time....