Home KRYESORE Une do behem une!

Une do behem une!

Nga Monika Spahivogli

U bekova dy here
Te tjerat s’kane vlere

Pasuria s’ka fund
Besimi e mund

Pasuria genjen
Here iken, here vjen

Lumturia s’do shume
Vec nje perqafim fatlum

Mirnjohja s’bertet
Lutet, shpreh, pret…

Dashurine e dua
Me mua apo pa mua

Eshte nektar qe s’shteron
Drite qe ndricon

Udha qe e desha
Lajmi qe me ndriti
Njeriu qe me priti
Krijimi qe me ngrohu
Shqetesimi qe me ftohu
Te gjithe emocionet
Edhe pasionet

Lajmi qe me dha shprese
Edhe ai qe vdes

Ikjet dhe kthimet
Te gjitha agimet

Perendimi me ndjell
Jap dhe percjell

Te gjitha nuk shkruhen
Nuk mjafton nje varg
Dashurite e mia
I kam afer dhe larg

Dashurite e mia
nuk do vdesin kurre
Do jene gjithmone bashke
Une do behem ure 🙂

Share: