Home KRYESORE Policia italiane arreston 7 të dyshuar per vrasjen e 18 vjeçarit shqiptar.

Policia italiane arreston 7 të dyshuar per vrasjen e 18 vjeçarit shqiptar.

Policia italiane ka arrestuar shtatë persona si të dyshuar për vrasjen e një të riu shqiptar. Ngjarja ka ndodhur më 3 korrik në ambientet e jashtme të një klubi nate në Milano, ku pati përplasje mes të rinjve. Albert Drini u qëllua katër herë me thikë dhe ndërroi jetë pas 11 ditësh në gjendje kome. Para tij, agresorët, disa të rinj, nga Amerika Latine plagosën një tjetër të ri me thikë.

Share: