Home KRYESORE Përplasja në Kuvend mes “Baba Takut” dhe Pjerin Ndreut

Përplasja në Kuvend mes “Baba Takut” dhe Pjerin Ndreut

Mbledhja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare është shoqëruar me debate mes kryetarit të këtij komisioni, Spartak Braho dhe deputetit socialist, Pjerin Ndreu.

Ky i fundit kritikoi Brahon për shkelje të procedurave duke mos i njohur anëtarët e komisionit me ndryshimin e 8 neneve të ligjit. Pas ndërprerjes së mbledhjes për 15 minuta, debati mes Brahos e Ndreut vazhdoi në korridoret e Kryesisë së Kuvendit. Madje pati edhe tërheqje nga xhaketa.

Share: