Home KRYESORE Pas zhvillimeve të fundit, Mogherini fton Kosovën e Serbinë në dialog

Pas zhvillimeve të fundit, Mogherini fton Kosovën e Serbinë në dialog

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka caktuar 24 janarin si ditë për mbajtjen e takimit të nivelit të lartë mes Kosovës e Serbisë në Bruksel, njoftojnë mediat serbe.

Takimi është thirrur pas zhvillimeve të fundit, përfshirë këtu trenin ilegal, murin afër lumit Ibër në Mitrovicë si dhe fletarrestimet e lëshuara nga Serbia për ish-pjesëtarët e UÇK-së.

Share: