Home KRYESORE Vrasja makabre në Këlcyrë/ Rrëfehet autori: Ja pse e vrava…!

Vrasja makabre në Këlcyrë/ Rrëfehet autori: Ja pse e vrava…!

“E vrava sepse do të më mbyste me një kokërr ulliri”. Kjo ka qenë dëshmia që 30-vjeçari Alban Voda, ish-komando i arrestuar për vrasjen e bashkëfshatarit të tij, në Ujëmirë të Këlcyrës, ka dhënë para oficerëve të policisë!

Voda ka qenë komando dhe ka shërbyer në Irak. Mësohet se kohët e fundit ai ka vuajtur nga depresioni edhe pse nuk ka patur një kartelë mjekësore nga Spitali Psikiatrik që ta evidentonte këtë problem mendor.

Share: