Home I pakategorizuar Më në fund dorëzohet Rama, i plotëson kërkesën Bashës

Më në fund dorëzohet Rama, i plotëson kërkesën Bashës

Kryeministri Edi Rama ka firmosur me ne fund nje propozim te PD per emrat e drejtoreve sipas marreveshjes se 18 majit me Lulzim Bashen.

Burimet e “Panorama” bejne te ditur se Rama ka pranuar emrin e Ibrahim Morines ne postin e drejtorit te ALUIZNI-t duke zevendesuar keshtu Artan Lamen.

Gjate javes se kaluar, Rama refuzoi emrat e Arjan Hoxhes dhe Benard Caushit per postin e drejtorit te pergjjthshem te Burgjeve si dhe emrin e Haki Mustafes ne postin e drejtorit te OSHEE./360grade.al/

ibrahim morina

Share: