Home KRYESORE Me thuaj çfare pi, te te them me cilen Parti je!

Me thuaj çfare pi, te te them me cilen Parti je!

Nga Jonida Salku

Me thuaj çfare pi, te te them me cilen Parti je!

Ne kohe fushate, mjafton t’u hedhesh nje sy tavolinave, qe te kuptosh se me ç’parti jane ato filan palo burra.

Aty ku kercet Redbulli lale, i ke te LSI-se. Nese ka tek-tuk pije freskuese, gjera te gazuara, te gazuara si buzeqeshja e Edit dhe Erit, jane dore-me-nje te PS-se.

Po i pe me makiato, raki e gjera te tjera zamani, eshte e veshtire ta kuptosh se me ke jane.

Vetem po te rrish tri ore ne kafe dhe te shohesh qe brenda tri oreve ata burra me mustak kane bere tre set-e porisish te tilla “all inclusive”, i ke me siguri te PD-se.

Mos me pyesni si dola ne te tilla perfundime….. Kam edhe une sekrete profesioni! Edhe mos ma perdorni statusin per qellime fushate apo reklame pijesh.

Une jam “Qeveri me vete”! Puç!

Share: