Home KRYESORE VIDEO/ Çfarë tha Arbana Xharra në emision disa orë para së dhunohej

VIDEO/ Çfarë tha Arbana Xharra në emision disa orë para së dhunohej

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj.

Xharra ka folur për situatën politike në Kosovë, për ndikimin rus në rajon, për agjendën islamiste të Erdoganit, për rastet që ata donin ta korruptonin dhe vendimin e saj për t’u përfshirë në politikë në radhët e PDK-së.

Në përfundim të emisionit në Vizion Plus, Arbana Xharra u nis drejt Prishtinës ku edhe ndodhi dhunimi i saj.

Më poshtë intervista e saj e plotë.

Video:
Share: