Home KRYESORE LAJM I FUNDIT/ Londra në panik, udhëtarët evakuhen nga metroja (VIDEO)

LAJM I FUNDIT/ Londra në panik, udhëtarët evakuhen nga metroja (VIDEO)

Stacioni nëntokësor i metrosë në Londër ‘’Oxford Circus” është evakuuar. Kjo për shkak të një paniku dhe përplasje në rradhët e njerëzve, po ende nuk bëhet e qartë se çfarë e ka shkaktuar incidentin.

“Stacioni aktualisht është i mbyllur, ju lutemi të shmangni zonën në këtë moment. Zyrtarët janë në terren”, kjo është ajo çka ka thënë Policia Bashkiake.

Dëshmitarë të shumtë në mediat sociale njoftuan se njerëzit po iknin nga stacioni dhe përshkruan se kishte panik në zonë./360grade.al/

Share: