Home KRYESORE Spartak Ngjela lëshon “bombën”: Zbulon transfertën 3 miliard euro dhe akuzon…

Spartak Ngjela lëshon “bombën”: Zbulon transfertën 3 miliard euro dhe akuzon…

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin 360gradë të Artur Zhejit në Oranews me temë “A është qeveria Rama 2 në Udhëkryq?, ka lëshuar një deklaratë te fortë, duke zbuluar një skeme pastrimi parash, një transfertë të “çmendur” nga politika.

“3 miliard euro është transferuar nga nje bankë, përmes nje skeme mashtrimi, tha Ngjela. Bëhet sikur ka transfertë nga Shqipëria dhe shkohet në Offshore, e cila ja pranon transferten. Ky është hetimi i FBI-se”, tha Ngjela./360grade.al

Share: