Home KRYESORE Shkrimi emocionues i Bes Kallakut: Ja arsyeja përse e quajta vajzën “Ajka”

Shkrimi emocionues i Bes Kallakut: Ja arsyeja përse e quajta vajzën “Ajka”

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë bërë sot për herë të parë prindër. Nëpërmjet një postimi në Instagram, aktori i humorit zbuloi se emri i vogëlushes është “Ajka” dhe ka zgjedhur këtë pasi lidhet me fëmijërinë e tij.

Në shkrimin e gjatë dhe prekës, ai tregoi se ka të bëjë me momentet kur gjyshja Ije bënte qumështin dhe Besi mezi priste të zihej për të marrë Ajkën pasi i pëlqente shumë.

“O lul’e bukur e gjakut tim.

I gjithe kuptimi i jetes dhe i vetes, qenka jo me i madh se ti, jo me shum se 2 duart e mia, as me i rende se disa kg, sa e vogel bota, kaq sa ti qenka. 

Asgje si ty, asnjehere sja kam ndjere rendesin, vleren dhe plotesin jetes me shum se sot.

Vendosem te te quanim AJKA. Babai yt, qysh i vogel mezi priste qe Ija te ziente qumeshtin dhe fshehurazi ti vidhte AJKEN, si shija me e mire e femijerise. Nena jote eshte “ajke” me vete. Eshte kujdesur aq shum per ty, eshte lutur aq shum edhe sa shum te ka kenduar kenge engjejsh. Nuk do t’kesh probleme ninullash me pak fjale. Edhe un do perpiqem, por un di ninulla vetem per Skiftera, me vjedhje zemrash, edhe per Baftjarin, por qe ti ske si ta njohesh.


360grade.al

Share: