Home KRYESORE Çamët e Finiqit po bëhen grek, shpërndahen pasaporta ilegalisht!

Çamët e Finiqit po bëhen grek, shpërndahen pasaporta ilegalisht!

Një denoncim i pazakontë është bërë sot në faqen në faceook të Sali Berishës. Bëhet fjalë për një mision të fshehtë të shtetit grek për të greqizuar zonën came të Finiqit në jug të vendit. Sipas qytetarit që bën denoncimin tek Berisha, shteti ynë nuk ka ndërmarrë deri më tani asnjë veprim për të ndaluar ngjarjen e paprecendent të shpërndarjes së pasaportave greke në jug të vendit.

Statusi i plotë

Greqia e angazhuar ne greqizimin e çameve ne Shqiperi!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Mirmbrema Doktor jam R. P nga Saranda po ju tregoj shqetesimin tim une jam Cam dhe jam shum i shqetesuare ne Bashkin e finiqit me ndarjen e re Fshati Pandalejmon ndodhet afer Livadhjase ket fshate e kan futur ne listen e marjes te shtetesis Greke dhe ki fshate me popullsi came po paisen ne menir me te shpejte me dokumenta Greke dhe ku shtet i koruptuare po ben sehir me vjen shum keq per ket fshate came flm Doktor Berisha”

Share: