Home KRYESORE Edison Harizaj, ‘il Padrino’, ose ‘faqedjeguri’ që u ekzekutua dje në Durrës

Edison Harizaj, ‘il Padrino’, ose ‘faqedjeguri’ që u ekzekutua dje në Durrës

Personi që shihni në foto është Edison Harizaj, 39-vjeçari vlonjat që u vra ditën e djeshme në një pritë me makina dhe kallashnikov në Durrës.

I njohur si mik i Emiljano Shullazit dhe si person që drejtonte botën kriminale në qytetin e Vlorës, Harizaj kishte edhe disa nofka. Ai njihej si ‘i forti’, ‘il Padrino’, ose ‘faqedjeguri’.

Duke udhëtuar për në Vlorë, Harizajt dhe mikut të tij në që drejtonte makinën, Genci Caca, dy automjete të tjera i prenë rrugën. Të shtënat me kallashikov alën të vdekur në vend Harizajn, ndërsa Caca është në gjendje të rëndë në spital. Po hetohet në pistat e hakmarrjes dhe larjes së hesapeve.

Profili i Edison Harizajt, ‘të fortit’ të Vlorës që u ekzekutua dje në Durrës

Share: