Home KRYESORE Agim Nesho: Deklaratat e Ramës në Kosovë aventureske

Agim Nesho: Deklaratat e Ramës në Kosovë aventureske

Diplomati i njohur Agim Nesho i ftuar në “360 Gradë” në Ora News thotë se qëndrimet e qeverisë shqiptare gjatë këtyre 5 viteve janë pa strategji dhe vizion, ndërsa i konsideron aventureske deklaratat e kryeministrit Rama.

“Ky shekull është shekulli i bashkimit të shqiptarëve, por nuk shikoj një seriozitet që ky është momenti. Për të qenë momenti duhet të përkojnë disa kushte. Faktori i jashtëm dhe faktori i brendshëm, duhet të harmonizohen brenda një strategjie të caktuar. Mendoj një qeveri që bën hapa aventureskte në këtë skenar për t’i përdorur në shpëtimin e asaj situate ekonomike të rënduar të vendit por edhe të një protagonizmi që nuk i mungon. Gjatë këtyre 5 vjetëve nuk ka pasur asnjë strategji dhe asnjë vizion. Kemi bërë gabime trashanike për të cilat ka një kosto. Këto janë lëvizje sporadike të Ramës“, tha Nesho:.v.l/ Dita

Share: