Home KRYESORE VIDEO/ Boçi i përplas në fytyrë Ramës ligjin e shkatërrimit të Arsimit...

VIDEO/ Boçi i përplas në fytyrë Ramës ligjin e shkatërrimit të Arsimit të Lartë

Katër deputetë të PD-së dhe katër të LSI-së janë të pranishëm në seancën e sotme të Kuvendit.

Prania e tyre aty lidhet vetëm me mbështetjen e studentëve dhe të amendamenteve të paraqitura nga Lëvizja Socialiste për Integrim një ditë më parë.

Gjatë fjalës së mbajtur në Kuvend, deputeti i PD-së Luçiano Boçi ka akuzuar qeverinë për mashtrime.

Në fund të fjalës së tij, deputeti Luçiano Boçi i ka hedhur në fytyrë Edi Ramës, Ligjin e Arsimit të lartë.

Share: