Home KRYESORE Rama bëhet ministër i Jashtëm, reagon ashpër Meta

Rama bëhet ministër i Jashtëm, reagon ashpër Meta

Presidenti i vendit Ilir Meta nuk e ka kapërdirë dot lëvizjen e radhës së kryeministrit Edi Rama për t’u vetëshpallur ministër i Jashtëm.

Duke iu referuar deklaratave të kreut të qeverisë, Ilir Meta shkruan se ai është në krye të punëve dhe për të e para është Kushtetuta dhe sundimi i ligjit.

Share: