Home KRYESORE Sugjerimet e Shijes: Për më tepër shije, shtoni Kripë Qiproje

Sugjerimet e Shijes: Për më tepër shije, shtoni Kripë Qiproje

Për më tepër shije, shtoni Kripë Qiproje me Limon në pjatat tuaja me prodhime deti

Kripa e Qipros me shije limoni ka formë të bukur piramide e cila është përftuar nga kripa e liqeneve të ishullit grek Qipro. Këto kristale masive piramide të sigurojnë një përtypje jashtëzakonisht të kënaqshme. Kjo është një kripë e përsosur për ushqim deti, perime, dhe ëmbëlsira.

Provoni asparagë të pjekur në zgarë të spërkatur me këtë kripë me shije limoni. Ajo është gjithashtu perfekte për të shoqëruar kokteile apo pije si margarita, Bloddy Mary dhe Wiskey. Gjithashtu për të shoqëruar birrën bjonde si një freskim i mirë për një ditë të ngrohtë vere.

Kripe Qiproje me Limon ne paketim me mulli gjeni tek dyqanet Neranxi.

Share: