Home KRYESORE Alma Lama e uron mikun e saj, Presidentin e sapozgjedhur të Parlamentin...

Alma Lama e uron mikun e saj, Presidentin e sapozgjedhur të Parlamentin Evropian

Alma Lama Ambasadorja e Kosovës, në Itali, Alma Lama, nëpërmjet një deklarate, ka përgëzuar David Sassoli, për detyrën e re, shkruan “Bota sot”.

Ambasadorja e Kosovës, në Itali, Alma Lama, nëpërmjet një deklarate, ka përgëzuar David Sassoli, për detyrën e re, shkruan “Bota sot”.

Kujtojmë këtu, që David Sasoli, u zgjodh dje si Presidenti i Parlamentit Evropian.

Postimi plotë i Lamës:

Shume urime presidentit te sapozgjedhur te Parlamentit Europian, z.David Sassoli me te cilin kam patur rastin te njihem dhe te bashkepunoj gjate punes sime si Ambasadore e Republikes se Kosoves ne Itali. Ai eshte nje perkrahes i madh i Kosoves qe prej kohes se luftes kur ka punuar si drejtor i lajmeve ne RaiUno.

Ai do na perkrahe ne agjenden europiane, eshte mbeshtetes i Kosoves.

Image
Share: