Home KRYESORE Greqia tronditet nga tërmeti, ndihet edhe në Shqipëri

Greqia tronditet nga tërmeti, ndihet edhe në Shqipëri

Ishulli i Kretës në Greqi është goditur nga një tërmet I fuqishëm i cili ka qenë me magnitudë 6 të shkallës Rihter, në një thellësi prej 56 kilometra nën tokë.

Lëkundjet e këtij tërmeti të fortë janë ndjerë edhe në vendin tonë, kryesisht në jug të Shqipërisë. 

Vetëm një ditë më parë Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 ballësh duke shkaktuar deri tani një numër prej 24 viktimash dhe mbi 600 të lënduar./Opinion.al/

Share: