Home KRYESORE Rama tregon vendimin e KE se kur dhe ku do mbahet Konferenca...

Rama tregon vendimin e KE se kur dhe ku do mbahet Konferenca e Donatorëve

Kryeministri Rama ka njoftuar se Konferenca e Donatorëve e paralajmëruar nga Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të mbahet në Tiranë në fund të muajit Janar.

Në një postim në Twitter, Rama ka falënderuar Von Der Leyen dhe liderët e vendeve anëtare të BE për solidaritetin e treguar me Shqipërinë pas tërmetit të 26 nëntorit.

“Mirënjohje Presidentes Von Der Leyen dhe liderëve të vendeve anëtare të BE për mesazhin e fortë të solidaritetit me Shqipërinë në këtë kohë dramatike e përcaktuese pas tragjedisë që shkaktoi tërmeti. FLM edhe për vendimin e mbajtjes së Konferencës së Donatorëve në Tiranë”, shkruan Rama në Twitter.

Edi Rama@ediramaal · 54m

🙏
🇦🇱
🤝
🇪🇺

@vonderleyen Albania is grateful to you & all EU member states for the strong message of solidarity expressed by the @EUCouncil in this dramatic and defining time after the devastating tragedy caused by the earthquakeI thank you all for deciding on the Donors Conference

Edi Rama@ediramaal

🙏
🇦🇱
🤝
🇪🇺

Mirënjohje Presidentes Von Der Leyen dhe liderëve të vendeve anëtare të BE për mesazhin e fortë të solidaritetit me Shqipërinë në këtë kohë dramatike e përcaktuese pas tragjedisë që shkaktoi tërmetiFLM edhe për vendimin e mbajtjes së Konferencës së Donatorëve në Tiranë3911:36 AM – Dec 13, 2019Twitter Ads info and privacy15 people are talking about this

Në një postim tjetër në Facebook, Rama zbuloi gjithashtu se Këshilli Europian ka vendosur mbrëmjen e djeshme për mbajtjen e e Konferencës së Donatorëve në Tiranë, në fund të muajit Janar, me qëllim mbështetjen e Programit të Rindërtimit nga të gjitha shtetet anëtare të BE.

/Opinion.al

Share: