Home Gjeo-Ekonomia Sulmi i Iranit, reagon Ministria shqiptare e Mbrojtjes

Sulmi i Iranit, reagon Ministria shqiptare e Mbrojtjes

Irani sulmoi mëngjesin e sotëm dy baza amerikane në Irak ku ishin të vendosura trupa amerikane, italiane, franceze dhe gjermane.

Përmes një reagimi Ministria shqiptare e Mbrojtjes është shprehur se nuk asnjë efektivë shqiptarë në Irak nga Forca e Armatosura.

Sulmi i Iranit erdhi disa orë pas varrosjes së gjeneralit Kasem Soleimani i cili u vra disa ditë më parë na një sulm me dron me urdhër të Presidentit Trump.

Irani kishte paralajmëruar se do të hakmerrej për vrasjen e gjeneralit të tyre./ Opinion.al/

Share: