Home Gjeo-Ekonomia Foto/ Hapen sallonet dhe palestrat, 3 shtete në SHBA heqin masat kufizuese

Foto/ Hapen sallonet dhe palestrat, 3 shtete në SHBA heqin masat kufizuese

Disa shtete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë lehtësuar masat duke lejuar hapjen e shumë bizneseve.

Në Xhorxhia i cili është ndër vendet që nisi hapjen më shpejt se vendet e tjera, kanë hapur dyert biznese si sallone bukurie, palestra, qendra për tatuazhet, si dhe shumë kategori biznesesh të tjera.

Një heqje e ngjashme e kufizimeve po fillon edhe në Alaskë dhe Oklahoma.

Të hënën, Xhorxhia do të heqë masat akoma më tej duke lejuar rihapjen e restoranteve dhe teatrove.

Top Channel

Share: