Home KRYESORE Alma Lama: Çfarë fshihej pas marrëveshjes Kosovë-Serbi që nuk u finalizua në...

Alma Lama: Çfarë fshihej pas marrëveshjes Kosovë-Serbi që nuk u finalizua në Uashington?

E ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, politikania Alma Lama tha se i dërguari i Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Grenell ka folur për një takim ekonomik.

Alma Lama: Grenell, pak kohë para takimit në Uashington ka folur për një marrëveshje ekonomike dhe për investime. Kjo marrëveshje do të ishte në fushën e ekonomisë dhe më pas foli për pajtimin politik që do t’i mbetet në dorë BE-së. Ekonomia është një faktor stabiliteti. 

Ka pasur spekulime edhe për miliarda dollarë. Me siguri që ka pasur një plan dhe përgatitje, por nuk mund të spekulojnë se çfarë ka pasur konkretisht.

Flitet edhe për amnistinë e krimeve, që është një çështje shumë shqetësuese. 

360grade.al

Share: