Home Ja Pse Shqiperia nuk behet si Zvicera Tentoi të digjte ish-të dashurën me benzinë, i riu: E takova për...

Tentoi të digjte ish-të dashurën me benzinë, i riu: E takova për t’u sqaruar!

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg për 25-vjeçarin Ardit Çela, i akuzuar për vrasje me dashje të mbetur në  tentativë kryer në bashkëpunim.

Çela dy ditë më parë bashkë me dy shokët e tij dhunoi dhe tentoi të djegë me benzinë ish-të dahurën 16-vjeçare.

Në seancën e sotme gjyqësore ai ka mohuar akuzat, ndërsa ka thënë se kishte shkuar te ish e dashura vetëm për t’u sqaruar.

Ndërsa për dy të akuzuarit e tjerë, Enea Xhori dhe 17-vjeçarin D.M. gjykata i la në detyrim paraqitje.

Ngjarja e rëndë ndodhi në ambientet e jashtme të pallatit ku jeton e mitura. Sipas burimeve të policisë, e mitura ishte e lidhur dhe bashkëjetonte me Ardit Çelën 25 vjeç, ndërsa kanë pasur një konflikt me njëri-tjetrin për motive xhelozie.

Më pas 25-vjeçari ka marrë dy shokët e tij Enea Hoxhën dhe 17-vjeçarin D.M dhe kanë dhunuar 16-vjeçaren si dhe kanë tentuar ta djegin benzinë.

Share: