Home KRYESORE Edi Rama: LUTEM PËR FATOS NANONđŸ™đŸ‡ŠđŸ‡±

Edi Rama: LUTEM PËR FATOS NANONđŸ™đŸ‡ŠđŸ‡±

NĂ« kĂ«to orĂ« tĂ« vĂ«shtira tĂ« luftĂ«s pĂ«r jetĂ«n, lideri historik i PartisĂ« Socialiste dhe njeriu qĂ« vuajtjen e padrejtĂ« tĂ« heqjes sĂ« lirisĂ« e ktheu nĂ« burimin e njĂ« fryme liberale nĂ« udhĂ«heqje, nĂ« njĂ« kohĂ« kur ShqipĂ«ria pĂ«rballej me shĂ«mtinĂ« e egĂ«r tĂ« njĂ« konflikti politik tĂ« nxitur nga shpirti i hakmarrjes, padijes, errĂ«sirĂ«s dhe me egĂ«rsinĂ« e pakufishme tĂ« njĂ« kapĂ«rcimi tĂ« madh historik, nga izolimi i tejskajshĂ«m komunist drejt demokracisĂ« si sprovĂ« e tejmundimshme, nĂ« njĂ« tokĂ« tĂ« djegur prej zjarrit e hekurit tĂ« perandorive e regjimeve qĂ« pasuan njĂ«ri-tjetrin qysh prej pavarĂ«simit tĂ« ShqipĂ«risĂ«, ku nuk u rrit dot kurrĂ« shtati institucional i shtetit e ku liria e ardhur me furinĂ« e zemĂ«ratĂ«s popullore solli bashkĂ« me dritĂ«n e sĂ« ardhmes edhe plagĂ«t e tmerrshme tĂ« shkatĂ«rrimit tĂ« shumëçkaje nĂ« emĂ«r tĂ« luftĂ«s pĂ«r demokraci, meriton sot bashkĂ« me lutjet tona edhe mirĂ«njohjen tonĂ« tĂ« madhe, pĂ«r gjithçka tĂ« mirĂ« mundi t‘i japĂ« vendit dhe shoqĂ«risĂ« nĂ« rolet e rĂ«nda qĂ« pati gjatĂ« karrierĂ«s sĂ« tij me tĂ« pĂ«rpjeta e tĂ« tatĂ«pjeta tĂ« mundimshmeđŸ™â€ïžđŸ”ïž

Share: