Home 2015 December 25

Daily Archives: 25 December, 2015

Koço Kokëdhima për emisionin “Fiks Fare”…

Intervista e deputetit të PS-së Koço Kokëdhima për emisionin “Fiks Fare" Albana - Miq të “Fiks Fare”, kam pranë vetes një nga politikanët më të...

Erion Brace per Blendi Fevziun, do nxjerre një mal me letra!

Deputeti i 6 legjislaturave parlamentare Erjon Brace i ftuar në emisionin Oktapod të Turjan Hyskës, në Vizion Plus, është shprehur se nuk ka ndonjë...

Myslimanët ruajnë kishën gjatë meshës ne France!

Mediat franceze bejne me dije se besimtarë myslimanë në Francë kanë bërë roje në mënyrë simbolike para kishave ku është mbajtur mbrëmë Mesha e...

Per cfarë na fton dita e Krisht Lindjes?

Nga Afrim Krasniqi Me siguri merrni dhe jepni urime, dhe me siguri e shihni ditën e sotme, ashtu siç duhet te jetë, një ditë që...

Në bujtinë nuk pati vend per ta – MESHA E NATES!

Nga GJERGJ META Një shtesë gati-gati e parëndësishme ajo e Lukës në tregimin e lindjes së Jezusit. E sonte dua të flas për këtë shënim...

Instituti Studimeve Nderkombetare qe ben vazhdimisht sondazhe lokale…

Instituti i Studimeve Ndërkombëtare zhvillon per te disaten here sondazhin lokal per kërkesat esistenzialiste te qytetareve tane ne Shqipëri. Pavarësisht se dimensioni ndërkombëtar i këtij...

Vrima apo gropa nuk janë veçse viktimat, çfaj kanë ato !

Nga Artan Fuga Ore miq, çfarë bote e çmendur jashtë facebook-ut, mo? :) Dalin nga tema robt. Problemi nuk është se kujt iu dha çmimi i burokracisë shqiptare...

Bleona Qereti Krishtlindjet e tjera jo vetem! Po me ke…!

Kush beson ne Plakun e Kridhtlindjeve i lutet Atij ti sjelle te mira. Nderkohe këngëtarja Belona Qerreti këtë Krishtlindje ka vendosur ti bëjë Atij...

Andi Bejtja: ambasadoret nuk mund te vene pranga!

Analisti Andi Bejtja i cili sigurisht qe situaten politike e ka marre edhe personalisht pse i "djegur" prej saj, në një intervistë të gjatë...

Diskriminimi i rradhes, rritja e pensioneve per disa artiste e sportiste

Qeveria "Rama" nen shembullin e qeverise "Berisha" ka vendosur të rrisë pensionin për disa artistë dhe sportistë. Sipas vendimit të Këshillit të Ministrave të...