Home 2016 April 25

Daily Archives: 25 April, 2016

Të gjithë kundër taksave të falimentimit, përveç Dhomës së Nikolinit

Nga Nikollaq Neranxi* Shoqata për Mbrojtjen e Tregtarëve dhe Tregut të Shqipërisë nuk është e vetme në luftën e saj. Të gjitha Dhomat e Tregtisë...

Galdini: Zgjedhjet ne Serbi si tregues krize.

Rikthimi i Sheshelit ne Parlamentin e Serbise eshte ndoshta ana me e shemtuar e medaljes qe paraqet rikonfirmimi i Vucicit si Kryeminister me nje...

Edhe Hasi dhe Tropoja janë meritorë

Nga Azem Parllaku Nëpërmjet faqes zyrtare në internet të Presidentit të Republikës, një llogarie në rrjetin social Facebook të Bashkisë Kukës, dhe vetëm në pak...

“To be or not to be” per “Mapo.al” dhe “JavaNews”

Duket se pyetja "To be or not to be..." per gazetën Mapo.al dhe Java News është pyetja se deputeti i përfolur si dashnor i...

Edi Rama largon Blushin dhe rrezikon me aleatin LSI

Edi Rama dje “pastroi” partinë e tij përfundimisht nga Blushi dhe kundërshtarët. Kjo ishte e para pikë kryesore e axhendës së tij. Së dyti...

Rreziku që i kërcënohet Tiranës nga imagjinata e arkitekt Stefano Boeri

Nga Artan Fuga Faleminderit që më ftuat të marr pjesë dhe të flas në këtë Forum për Tiranën të moderuar nga Prof. dr. Besnik Aliaj. Kërkoj...

Andi…

Nga Anta Mucaku Nuk pranoi për asnjë moment të shkonim në spital. U mjaftua me një dush të shpejtë dhe me të dalë, vendeve ku...

A nis rrugëtimi për turizëm të qëndrueshëm nga Durrësi?

Nga Elvis Kotherja Turizmi ende mbetet një sfidë, e cila akoma përpëlitet ethshëm për t’u orientuar e strukturuar drejt, për të qenë jo vetëm i...