Home 2016 June

Monthly Archives: June 2016

Dhuna në Himarë, reagon Nikollaq Neranxi

Nga Nikollaq Neranxi* Mafia e grabitjes se pronave ne Himare, e hoqi masken dhe pergjaku njerezit e thjeshte! Te dashur miq! Dua tju bej me dije...

Plas sherri mes banorëve për pronat në mbledhjen e këshillit bashkiak të Himarës

Sherr dhe përplasje fizike gjatë mbledhjes së këshillit bashkiak të Himarës. Mësohet se disa persona kanë hyrë në këshill dhe kanë goditur banorët që...

Dëshmitari i dhunës në Himare flet për 360Grade.al: E kishin me Neranxin!

360grade.al kontaktoi z. Manol Zoto deshimtar i ngjarjeve ne Keshilllin Bashkiak te Himares i cili ju pergjigj pyetje tona- Çfare ndodhi sot ne Keshillin Bashkiak...

“Paqe brenda nesh, paqe ne bote” -Qemal Ataturk

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Themelimi dhe funksionimi e Shtetit Kombetar Turk mbas Luftes se Pare Boterore u udhehoq nga Qemal Ataturk. Vizioni i tij ishte...

Banoret e Himares: Kryeministri do te na shkaterroje shtepite dhe grabise pronat!

Banoret e Himares iu drejtohen institucioneve: "Duan te na rrezojne shtepite dhe te na perzene nga prona shekullore e familjeve tona! Na ndihmoni!" Leter nga...

Kush dhe përse i përgjak rrugët e Turqisë ?!

Nga Azem Parllaku Shkaqet e sulmeve terroriste në aeroportin “Ataturk” në Stamboll mendohet se kanë ardhur si pasojë e shumë politikave ekonomike të Turqisë me...

Bekoni apo Shekspiri?!

Nga Azem Parllaku “E mira është e keqe dhe e keqja është e mirë”, këto janë fjalët që Bekoni i vuri në gojën e shtrigave,...

Referendumi britanik dhe mëkatet e demokracisë

Nga Dr Gëzim Alpion Universiteti i Birminghamit Referendumi i 23 qershorit nuk duhej të kishte ndodhur. Meqë ndodhi, ai duhej të ishte marrë më seriozisht si...

Paradokse qesharake…

Nga Ida Nurce Nderkohe qe planeti yne vazhdon rrugen e tij rreth diellit dhe rreth vetes, ne vazhdojme me gisht ne toke te rrotullohemi rreth...