Home 2016 August 2

Daily Archives: 2 August, 2016

Papa: Nëse përmend dhunën islame, duhet të flas edhe për dhunën katolike.

Lideri shpirtëror i katolikëve, Papa Francesku, deklaroi të dielën se është e gabuar që islami dhe terrorizmi të lakohen përkrah njëri-tjetrit. “Nëse do të përmend...

Sot eshte dita e rimendimit per Opoziten

Nga Romeo Gurakuqi Besoj ska ma dyshime, medyshje, andrra per zgjidhje deus ex machina, per nderrim zakonesh e qimesh te ujqerve. Por qe te udheheqesh duhet...

BELAJA JONË, QARI I TË HUAJVE!

Nga Sulejman Abazi Një prej çështjeve më të rëndësishme dhe delikate, që vazhdon të gjallojë brenda gjenezës tonë, duke profetizuar thënien e Konicës: Nëqoftëse...

Bande gjermano-shqiptare, kokaine nga Italia, Holanda e Shqipëria

Një bandë gjermano-shqiptare e trafikut të drogës është goditur nga policia gjermane në Wolfsburg. Gjashtë persona kanë përfunduan në pranga , banues kryesisht në Wolfsburg...

Operacioni ‘vera’, kapen shpërndarësit e heroinës në kryeqytet

Policia e Tiranës njofton për finalizimin e një operacioni antidrogë të quajtur “vera 2016”, ku kanë rënë në pranga dy persona të cilët shpërndanin...

Kur qesharake behet gazetaria…!

Nga Blendi Fevziu – “Bukur paske dalë në fotografi, por nuk jam shumë i sigurtë që je ti”. Ky ishte mesazhi që mora sot paradite...

Qeveri teknike ? Vertet ?

Nga Doriana Metollari Partia Demokratike kërkon qeveri teknike për ti paraprirë zgjedhjeve të parakohshme. Kërkesa e kreut të PDsë, Lulzim Basha justifikohet për shkak të...

“Fshehu pasurinë në Kroaci”, flet Romana Vlahutin: Ja e vërteta

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, ka reaguar lidhur me akuzat e ngritura ndaj saj për fshehje pasurie në Kroaci. Përmes një deklarate...

Italia heton djalin e Erdogan, Presidenti turk sulmon Renzin

Hetimi i nisur nga autoritetet në Bolonja kundër djalit të Presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan, që dyshohet nga hetuesit italianë për pastrim parashë, ka...

Eliza Spiropali: Sot jemi një hap më afër BE-së, falë miratimit të reformës.

Zëdhënësja e Kryesisë së Partisë Socialiste, Elisa Spiropali ka folur për koalicionin qeverisës, ‘përplasjet’ e saj me përfaqësues të LRI-së dhe reformën në drejtësi....