Home 2016 August 6

Daily Archives: 6 August, 2016

Oso Kuka i harruar!

Nga Flutura Açka Kjo është kështjella e famshme e Vraninës (dikur ishull kufitar mes shqiptarëve e malazezëve). Këtu në verën e 1862, Oso Kuka u...

Sportistët shqiptarë e nisin me sherr parakalimin në Rio 2016

Dy incidente të turpshme shenjuan prezantimin e sportistëve shqiptarë në Brazil, në lojërat olimpike Rio 2016. Në fillim atletja Vangjeli Teli rezultoi se nuk...

20 telefonat më të mirë në botë

Në pamje të parë mund të duken të gjithë njësoj dhe shumë prej tyre operojnë me të njëjtin sistem dhe kanë të njëjtat parametra...

Në pritje të shiut, ikën i nxehti afrikan

Java që vjen do të ndërpresë për disa ditë stinën e nxehtë të verës, pasi do të sjellë largimin e të nxehtit afrikan dhe...

Shuhet Demir Hyskja!

Ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare “Artisti i Popullit”, aktori i njohur elbasanas, Demir Hyskja, i cili të gjithë jetën e tij ja kushtoi...

Vrasja në Qipro, polici telefonoi gabimisht vrasësit me pagesë nga Serbia!

Hetimet për vrasjen e biznesmenit qipriot Fanos Kalopsidiotis më 23 Qershor në Qipro nxorrën në dritë një gafë të rëndë të policisë vendase. Njëri prej...

Ne rast se une gjendem viktime, autoret mos i kerkoni tek vellezerit e mi...

Nga Kreshnik Osmani I shtyre, i nxitur dhe i ngacmuar nga vala e fundit e islamofobise se perhapur me shpejtesi ne vendin tone dhe ne...

Rama i dhuron Zv/Presidentit te Top Channel konçensionin e naftës në Fier

Më 27 Korrik 2016, kryeministri Edi Rama firmosi një vendim, që i jepte një kompanie të quajtur ‘Recovered Earth Albania’ 5.7 hektarë truall në...

Elita të frikësuara, bota në flakë!

Nga Gigi Riva Vetëm fytyra të bardha në konventën republikane që kurorëzon Donald Trumpin, i shndërruar, madje edhe përtej qëllimeve të tij tashmë të këqija,...

Sulm me thikë në shtëpi, tre persona në gjendje të rëndë

Policia në Angli ka nisur një hetim, pasi tre persona kanë mbetur të plagosur në një shtëpi në Wolverhampton . Ngjarja ka ndodhur në...