Home KRYESORE Sulm me thikë në shtëpi, tre persona në gjendje të rëndë

Sulm me thikë në shtëpi, tre persona në gjendje të rëndë

Policia në Angli ka nisur një hetim, pasi tre persona kanë mbetur të plagosur në një shtëpi në Wolverhampton . Ngjarja ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme.

Në momentin që policia ka shkuar në vendin e ngjarjes, ka gjetur dy burra të plagosur në rrugë, ndërsa tjetrin në kopshtin e shtëpisë. “Independet” shkruan se personat e plagosur janë të moshës, 27, 31 dhe 36 vjeç, dhe janë dërguar menjëherë në spital.

Tashmë në vendin e ngjarjes ndodhet policia, e cila ka rrethuar të gjithë zonën si dhe ekspertët mjekoligjorë. Ndërkohë shefi i policisë Carl Russell është shprehur: “Jemi në fazat e para të investigimit tonë dhe po vazhdojmë të punojmë për të zbardhur shkakun e këtij sulmi”.

Dëshmitarët kanë thënë se kanë parë një makinë duke u larguar me shpejtësi, menjëherë pas sulmit. Carl u bën thirrje personave që kanë parë skenën, që të tregojnë çdo gjë që kanë vënë re./Opinion.al

Share: