Home 2016 August 15

Daily Archives: 15 August, 2016

James Hooper: Kosova e Serbia ta kuptojnë drejt vizitën e Bidenit

Shkruan: James Hooper, ish diplomat amerikan, ekspert për Ballkanin (përktheu Artan Haraçia) Fakti që nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara mund ta vizitojë Serbinë dhe Kosovën...

Gushti i fundit i dyshes Meta-Rama?

Nga Spiten Prulli E sigurtë është se e majta rri në pushtet vetëm nëse PS dhe LSI janë bashkë në fushatën e ardhshme elektorale. Në...

Kosova, mund të dështoj si shtetndërtim, nëse vazhdon të qeveriset me elita të (korruptuara)

Nga Fadil Maloku 1.Historia e kombeve të sukseshme dëshmon qartë, se; shtetet e brishta, përmes institucioneve të konsoliduara politike dhe ekonomike; një pluralizmi kuptimplotë; sundimit...

Larg kthetrat e zeza te Edvin Kristaq Rames nga Himara!

Nga Sali Berisha Per 45 vjet me radhe Enveri dhe daje Koleka iu moren pronat dhe persektuan himariotet e keq se te gjithe pushtuesit e...

Pazare per hetim: Delimitimi detar me Greqine dhe demarkacioni me Malin e Zi

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Fare pak kohe me pare u be me dije nga mediat me prestigjioze te Kosoves qe Kryetari i Komisionit Shteteror...

Bashkë me drejtorin e departamentit të pronave në PD, Gent Malko, në mbështetje të...

Nga Enri Ceno Solidaritet me himariotët. Bashkë me drejtorin e departamentit të pronave në PD, Gent Malko, në mbështetje të tyre. Himara ka njerëz të fortë, burra...

Ta shohesh jeten nga Vrapi qe rënkon

Nga Edison Ypi Kur në televizion nuk ka tjetër gjë për të parë veçse shkuma party ku bibat e mamit budallaqe shpenzojnë paret e vjedhura...

Panajot Barka kërkon heqjen e Isos labe nga mbrojtja e UNESCO-s

KËNDEJ RROKULLRROKULL SHQIPËRISË TELEGRAMA VËZHGIM Nga Arben Llalla Në 7 Gusht Komuna e Pogonias (Voshtina) të Greqisë në bashkëpunim me Federadën Epiriotase organizojnë një aktivitet kulturor...