Home 2016 August 29

Daily Archives: 29 August, 2016

Arrestohet Saimir Tahiri, i jepte makinës në gjendje të dehur

Policia e Tiranës ka shpërndarë këtë mbrëmje (jo pa krenari) se kishte arrestuar Saimir Tahirin. Akuza: drejtonte makinën në gjendje të dehur dhe nuk pranoi...

VIDEO/ Rama kullon djersë para të rinjve në Jalë: Mos prisni rroga nga 800...

Kryeministri Edi Rama ishte mes të rinjve, në çeljen e kampit veror të Partisë socialiste në Jalë, ku merrnin pjesë qindra të rinj nga...

Zheji: Kam dëshirë ta dëgjoj piskamën e Erit për 57ml$ që na humbi Gjiknuri!

Nga Artur Zheji Kam të drejtë replike Erion. Më kishe përmendur emrin! Pa vend simbas meje! Por dhe kjo dashuri tregon! Vëmendje! Ndoshta mall! Ose...

Lubonja: Vetingu mund të kaloj si kullat e Ramës

Analisti Fatos Lubonja komenton situaten politike nje ditë para seances parlamentare, per ligjin e vetingut, pjesë e paketës së reformës ne Drejtesi. Në nje...

Syri.net: Tim Judah, gazetari i ‘The Economist’, në kurthin e Ramës…?!

Tim Judah është një analist politik i gazetës britanike ‘The Economist’. Ka qenë shumë i angazhuar, ndër të tjera, edhe për ngjarjet në ish-Jugosllavi...

Neranxi: Kanabisi i parave dhe kanabisi i showt policor!

Nga Nikollaq Neranxi Kam shkruar jo pak per precedentin e rrezikshem te mbjelljes se Shqiperise me kanabis. Ne rradhe te pare kam shprehur shqetesimin si qytetar,...

Edi Rama bën provat e fushatës në Vlorë, pranë Benet Becit të përjetshëm!

Kryeministri, në mbarim të sezonit, guxon të qaset në Vlorë, mbasi ka marrë mesazhe zhgënjyese pa fund, nga vlonjatët dhe pushuesit e coroditur nga...

Edison Ypi: Dua grua dhe…, ja si e dua…

Nga Edison YPI Dua grua të lartë. Por jo sa Nëmërçka që ta hedhi shurrën sa Vjosa dhe pordhën sa të tundet Gjirokastra. E dua...

Plus: Do hedhim dritë mbi marrëveshjet te oligopolit në tregun e telefonisë celulare në...

Kompania kontrakton K&L Gates, një nga firmat ligjore më të mëdha në botë e me eksperiencë të gjerë në çështjet anti-trust, pasi akuzon autoritetet...

Në Vlorë shëtitorja më e trishtuar që kam parë!

Nga Alba Maltezi Rruga drejt jugut të Shqipërisë nuk është aq e lehtë. Ndërtimet dhe shtrimet e akseve që lidhin qytetet me njëri-tjetrin nuk kanë...