Home 2016 September 1

Daily Archives: 1 September, 2016

Vritet para lokalit të tij biznesmeni shqiptar në Detroid (VIDEO)

Një biznesmen shqiptar është vrarë mëngjesin e së enjtes në një qytezë në jug të Detroid në SHBA. Ai është 59-vjeçaro Frano Juncaj. Ngjarja...

Të ndërtojmë parkingun e stadiumit dhe të hedhim njerëzit në rrugë!? Shkodranët shpjegojnë më...

Nga Nikollaq Neranxi Banorët e Shkodrës, të cilëve ju cënohen banesat dhe bizneset nga ndërtimi i parkingut të stadiumit, shpjegojnë se si është e vërteta....

Tmerr në Rinas, i riu qe jetonte në Gjermani i jep fund jetës duke...

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur mesditën e sotme në Aeroportin e Rinasit, pasi një djali i ri, është vetëvrarë duke u hedhur nga një lartësi brenda...

Leter e hapur e gazetarit qe shkruan edhe si djale i nje nene artiste...

Letër e hapur nga Aulon Kalaja! Kam një luftë të brëndëshme, për ta shkruar apo për të mos e shkruar këtë. Por arrita në përfundimin...

Ju thafte mendja dhe shpirti atyre qe thone : “Ne nuk kemi shtet”.

Nga Zef Bushati Ju thafte mendja dhe shpirti atyre qe i nxisin shqiptaret te thone : "Ne nuk kemi shtet". Shteti ! Shteti Shqiptar !...

Mejdani: Rilindja sekt fece-hedhes

Nga Denion Mejdani Shume njerezve u ka ndodhur qe teksa vizitojne nje kopsht zoologjik te mirefillte (jo si ai Tiranes) te goditen me fece nga...

AK: Te arrestohet drejtori i RTSH

Aleanca KuqeZi kërkon arrestimin e Drejtorit të RTSH. Aleanca Kuqezi: 10 milion shqiptarë nuk mundën të shikojnë ndeshjen Shqipëri- Marok. TV publik favorizon kanalet private...

Perballe znj. Ademi duhej më shumë përulje nga ana e kryeministrit e më pak...

Nga Luli Progni/27.al “Për me sundue një shtet nuk është mjaft dhelpnija, dredhia, intriga, batakçillëku, tradhëtia. Duhet nder, dije, urti e burrni. Qe se ç’ka...

Kontrolli i hashashit, banorët denoncuan vrasjen në polici: Na ikën koka po folëm!

Një telefonatë në policinë e Korçës denoncoi vrasjen e një personi në fshatin Lekas, por uniformat blu nuk gjetën asnjë shenjë të vrasjes, pasi...

Ankesa për “Blu Panorama” dhe “FlyErnest”, qytetarët orë të tëra pritje në Rinas

Sërish ankesa për kompaninë e fluturimeve “Blu Panorama”. Një ditë pasi avioni i “Blue Panorama” i ngritur nga Rinasi për në Malpensa (Milano) devijoi...