Home 2016 September 24

Daily Archives: 24 September, 2016

E vrava 29-vjeçarin me thikë pas sherrit për një vajzë

Autori i dyshuar per vrasjen e Ardian Mesitit ne Gramsh ka pranuar krimin ne gjykaten e Elbasanit. Gjatë deklarimit në seancën gjyqësore të masës...

Edvini nga kompleksi i Edipit tek kompleksi i Sali Berishes!

Nga Sali Berisha Te dashur miq, tashme jane boterisht te njohura vuajtjet e medha qe ka perjetuar, qe ne vitet me te hershme te vegjelise...

Dalin dokumentat/ Si e ka vënë pasurinë Edi Rama dhe deputet e tjere

Open Data Albania ka renditur Deputetët e Kuvendit sipas vlerave për të ardhura të deklaruara për vitin 2015. Deputetët janë subjekt i deklarimit dhe...

Mesila Doda sulmon Jaken per liberalizimin e droges e prostitucionit

Deputetja katolike e PDIU, Mesila Doda reagoi per propozimin e liberalizimit te droges dhe prostitucionit kryetarin e Dhomes se Tregetise dhe Industrise Jaku. Ne...

Edhe emri i Spartak Ngjeles te kazanet e plerave!?

Nga Helidon Tahiraj Sapo kapa nje firaun qe po shkruante ne kazan te plehrave emrin e Spartak Ngjeles; -C'a ben mor malukat?,- i thashe. E di...

Ilir Demalia: Kryeprokurori te jape doreheqjen, ose tedenoncoje mafjen – shtet

Nga Ilir Demalia Një gazetare e Top Chanel nxorri "sekretin" e kërcënimit të prokurorit përgjithshëm dhe dërgimin e familjes së tij jashtë Shqipërisë. Zëdhënësi prokurorisë doli...

Vëtevlerësimi i ulët, barrierë për të arritur qëllimet…

Nga Jonida Salku Vetëvlerësimi ka të bëjë me ndjenjat që dikush ka në lidhje me veten, në mënyrën sesi e sheh atë, sesi e gjykon...

KRYEMINISTRIN E MORI NË QAFË AMNEZIA

NGA HABERRET E MITROS CELA Ramën e kanë vënë në grykë të topi. Për meselenë e plehrave. Hapu dhe të futem! E sulmojnë, në tempullin...

Aktorja shqiptare Ramës: Vota që kam dhënë për ju, gabimi më i madh i...

Aktorja shqiptare shpreh revoltën ndaj Edi Ramës se për çfarë arsye qeveria nuk ka reaguar prej tre vitesh që është në qeveri, në lidhje me...

Me uniformat në polici, abuzohet në mënyrë uniforme…

Nga Ylli Dylgjeri Sërisht akuzë për abuzim me uniformat e Policisë së Shtetit. Për mua ky abuzim nuk është lajm i ri. Me uniformat e...