Home 2016 December 14

Daily Archives: 14 December, 2016

Invidio chi NON sa cosa sta succedendo ai propri simili in Siria!

Da Sonila Alushi La sveglia ha un suono dolce eppure, a quest'ora del mattino, riesco a odiarla comunque! Come al solito, mi faccio un doppio...

Herbert për shqiptarët: Të bukur, inteligjentë, trima, besnikë, por kundër rendit shtetëror… dhe Perandoria...

Nga Daut Dauti Ky është një përkthim i pjesshëm nga libri ‘A record of eastern travel’ (Një shënim nga udhëtimi në Lindje) i autorit Aubrey...

Sekreti i Nënë Terezës, i zbuluar se fundmi ne lidhje me varrin e diktatorit!

Një histori për jetën e Nënë Terezës së Kalkutës, per te cilen shumë nuk jane ne dijeni, qe lidhet me vizitën e saj në...

“Show Party” i policisë me arrestimet e paligjshme dhe dorëheqja e vonuar e një...

Nga Spartak Koka Në fundjavë Policia e Tiranës në një komunikatë të shpërndarë për mediat deklaronte plot pompozitet se kishte arritur të finalizonte një super...

Europa, në dorën e Ladit e Berberit !

Nga Sokol Balla Në historinë e Gjykatës Kushtetuese rrallë ka një moment si ky që ajo po kalon sot. Lindur pas vendosjes zyrtare të sistemit...

Gazetari Koka e quan kryeministrin: Dajrexhiu!…

Nga Bledian Koka Jane disa lloje njerezish, kryesisht jo te lidhur me realitetin qe kur jane krejt ne hall marrin dajren e dalin para njerezve,...

Droga/Gazetari Artan Hoxha: Ka disa vende qe policia nuk hyn…

Gazetari i “News 24”, Artan Hoxha në emisionin Opinion, në lidhje me operacionin anti-drogë në disa lokale në kryeqytet, ka theksuar se në këto...

Ushqimet “vrasëse”, në treg shiten edhe pulat e vezëve

Një ditë më parë, emisioni investigativ “STOP” transmetoi problematikën e shitjes së kikirikëve të importuara nga Kina me përmbajtje të lartë aflatoksine në tregun...

Sa shtiremi! Bëjmë sikur duhemi .Të lutem , hajde bëjmë sikur duhemi.

Nga Syrja Kurti Bëjmë sikur duhemi .Të lutem , hajde bëjmë sikur duhemi! Hajde bëjmë "gjoja"! Në fund të fundit, duam apo jo ta pranojmë kjo...

Altin Bamllari: Ja si e shoh unë ikjen e biznesmenit nga Vlora…

Nga Altin Bamllari Sot lexova një artikull, ku një biznesmen nga Vlora deklaronte që do të braktisë Shqipërinë bashkë me familjen e tij sepse, sipas...