Home KRYESORE Gazetari Koka e quan kryeministrin: Dajrexhiu!…

Gazetari Koka e quan kryeministrin: Dajrexhiu!…

Nga Bledian Koka

Jane disa lloje njerezish, kryesisht jo te lidhur me realitetin qe kur jane krejt ne hall marrin dajren e dalin para njerezve, dhe cuditerisht njerezit qe i shohin, hargalisen.

I pari i bie dajres se eshe ne hall, ata qe e shohin, i shkojne nga mbrapa na inercia e vogelise ku sa here vinte lodraxhiu ne lagje qe njoftonte hapjen e iftarit ose kur kishte ndonje nate te mire, femijet i ndiqnin nga pas duke i falur lek.

Mu kujtua sot ky episod ndersa lexoja kete status te Rames. Sot kur nuk i ka ngel asnje shprese per te genjyer se BE-ja do ti jape nje cope date per te celur negociatat, ka marre Twitterin e ciceron nga sikleti kunder Lulit e Saliut se nuk di nga te rrotullohet me.

Sot nga sikleti ku eshte futur, nuk mundet ta ngushelloje as delirimi i Spartak Ngjeles me perrallat e veta, e as fakti qe Top-i e quan “Jo-ne” e Europes per moshapjen e negociatave si “lajm te mire per shqiptaret”.

P.s…por gjithesesi, ajo qe mund te themi eshte “bjeri, se i bie bukur”

Share: