Home 2016 December 17

Daily Archives: 17 December, 2016

Olta Gixhari fshin nga kujtesa të dashurin, por ja çfarë tregon 23-vjeçari për të

Historia e aktores Olta Gixhari me të dashurin 23-vjeçar Xhek Nasufi, u fol se mori fund në fillim të verës, edhe pse dukej të...

Një muaj pa Ergin, Barbana Dini: Sa mall për ty!

Po mbushet gati një muaj që kur këngëtari i njohur, Ergi Dini, ndërroi jetë në një aksident tragjik me motor. Për familjen Dini, kjo është...

Rama dhe Blushi; “Përballja” në Vlorë

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti Ben Blushi ndodhen të dy në Vlorë mbrëmjen e se shtunes por në aktivitete të ndryshme. Kreu i Qeverisë,...

Arrestohet avokati Genc Gjokutaj

Avokati i njohur Genc Gjokutaj është arrestuar nga Policia e Tiranës mbrëmjen e sotme. Duket se avokati ka qenë me makinë në momentin që policia...

Gruevskit sherr me ambasadorët e BE dhe SHBA: Mos ndërhyni në punët tona!

VMRO-DPMNE pas takimi të së premtes me ambasadorin amerikan, Xhes Bejli dhe ambasadorit të BE-së, Samuel Zhbogar ka përdorur gjuhë jodiplomatike në komunikimin me...

Alketa Vejsiu tregon më në fund fëmijët e saj publikut

Nëse dimë thuajse çdo gjë për njerëzit publikë, këtë sigurisht nuk mund ta themi për Alketa Vejsiun se ciles i njohim vetem babain nje...

Andi Bejtja: A ka një flirt të ri PD dhe PS?

Nga Andi Bejtja Mbrëmë u përfshiva rastësisht, përveç të tjerave dhe emocionalisPht, me emisionin e Ylli Rakipit, ku ishte i ftuar Kryetari i Opozitës Lulëzim...

Shtatë ligjet që vërtetojnë kapjen e shtetit

Nikollaq Neranxi, nga Shoqata e Tregtarëve thotë se, kohët e fundit janë miratuar së paku 7 ligje që shkojnë në favor të lobuesve për...

La Storia, è nuda.

Il vero inchiostro usato per scrivere la Storia è semplice, fluido pregiudizio. Mark Twain Mi chiamo Anita Likmeta. Sono cittadina albanese naturalizzata italiana. Sono alta 1.68....

Kosova, demokracia, drejtësia

Nga Suzana Tahiri Shteti më i ri i Europës vazhdon të ballafaqohet një varg problemesh, çka u reflektuan edhe në mbledhjen e mesdhjetorit të Parlamentit...