Home 2017 January 27

Daily Archives: 27 January, 2017

Il fermento balcanico nei giornali e le risposte non adeguate del Governo alle accuse...

Artur Nura - Un caro saluto agli ascoltatori di Radio Radicale, a cui propongo, per la rubrica “Albania Italofona”, un' intervista con il Sig....

Arian Galdini: Ja si e shoh une Lulzim Bashen!

Nga Arian Galdini Po pse me duhet mua qe te shkruaj per Lulzim Bashen? A kam ndonje interes? A dua te perfitoj prej tij ndonje...

Edhe BE pergjegjese per mos hapjen e dosjeve te ish bashkepunetoreve te sigurimit!

Nga Zef Bushati Sa keq qe po mesohemi me cfaredo absurditeti qe po ndodh. Bashkepunetoret e sigurimit famekeq, te ideuar dhe themeluar nga Enver Hoxha...

Marrëveshja e re me FMN dhe 300 mijë vendet e premtuara të punës!?

Nga Kasem Seferi Në librin e tij, “Teoria e Përgjithshme” John Maynard Keynes deklaron: “Gabimet e veçanta të shoqërisë ekonomike në të cilën ne jetojmë...

Ja përse politikanët shqiptarë nuk e duan Presidentin e Amerikës, Donald Trump.

Nga Dr. Enriko Ceko Politika shqiptare e 25 viteve të fundit është dominuar nga pasardhës të drejtpërdrejtë të Partisë së Punës, që shpërbënë partinë e...

Nikollë Lesi : Zv/ministri i Edi Ramës me “bidon benzine” dhe me shkrepse në...

“Eskobari i Ballkanit” Klement Balili shëtit i lirë. Nuk e arrestojnë. Thuhet se është diku në Tiranë. Pardje Ilir Meta në cilësinë e kryetarit...

Lapsusi i Shtëpisë së Bardhë, ftojnë pornostaren në vend të kryeministres britanike

Shtëpia e Bardhë ka bërë një lapsus teksa ka lajmëruar pjesëmarrjen e kryeministres së Britanisë në një takim bilateral. Në komunikatë shkruhej: “Këtë pasdite, presidenti...

Ismail Kadare: Mendimi im për Vladimir Putin dhe Donald Trump

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare është një figurë madhore e letërsisë. Librat e tij të botuar nga “Fayard” janë epope të mrekullueshme në zemër të...

Nëse “rikthimi” ndodh (!?)

Nga Azem Parllaku Për shkak të veçorive të pozitës gjeostrategjike, Ballkani ka mbetur, e kështu ka gjasë të mbetet si rajoni në fokusin e konfrontimeve...

Ja çfarë bën e bija e Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë (Video)

Donald Trump ka firmosur disa urdhra të rëndësishëm që prej marrjes së detyrës. Por e bija e tij Ivanka është shumë larg kësaj atmosfere, pavarësisht...