Home 2017 May 30

Daily Archives: 30 May, 2017

Patozi: BASHKËQEVERISJA ME EDI RAMËN NUK ËSHTË OPSION

Nga Astrit Patozi Tani që mori fund ankthi i plotësimit të listës së PD dhe fushata mund të konsiderohet në kulmin e saj, po bëhen...

Parlamentet gjithëshqiptare, s’kanë aq nevojë për deputet KONFORMIST!

Nga Fadil Maloku 1.Ky tip u adresohet atyre deputetëve që gjatë tërë mandatit të tyre nuk i takonin vetvetes, por qëllimeve dhe aspiratave të grupeve...

Artur Zheji: Mirupafshim apo Lamtumirë Doktor Berisha?

Nga Artur Zheji Me sa duket Berisha, ndryshe nga shumë parashikime dritëshkurtëra, ka bërë një hap të madh pas. Do të jetë sigurisht në Kuvendin...

Sic nuk e keni pare shpesh, Rama ne Burrel para marrjes se fjales

Edi Rama, në një takim me elektoratin e tij në qytetin e Burrelit, duket se është i lodhur, ose te pakten dyshues per ate...

Bushati: A mund ta shmangë më Basha katastrofën?

Nga Andi Bushati Një gjë është e sigurtë: PD po shkon drejt vetë shkatërrimit. Tashmë në lojë nuk është humbja e zgjedhjeve, por shumë më...

Shifrat alarmante/ 870 mijë shqiptarë janë duhanpirës

Shqipëria numëron plot 870 mijë duhanpirës. Ekspertët tregojnë se Shqipëria vijon të jetë ndër vendet me shifrat më të larta të duhanpirësve, pavarësisht masave...

Si e përndiqte i riu shqiptar ish-të dashurën italiane! Ja cfare i thoshte:

Një 24-vjeçar shqiptar, banor në provincën e Monzas, u arrestua nga policia italiane me akuzat e dhunës seksuale, rrëmbim, lëndim e përndjekje. Viktimë e...

Rrëfimi i priftit homoseksual qe u be viral ne rrjete

Prifti polak Krysztof Charamsa është homoseksual dhe ka punuar për 13 vjet në Kongregacionin e Besimit në Vatikan. Dikur ai doli hapur…. Për vite me...

E trishtë, Ardit Gjebrea humb ‘betejën’ me…(Foto)

Ai është një nga moderatorët më të sukseshëm në ekranet shqiptare. Ardit Gjebrea është gjithashtu një nga drejtuesit e emisionit që u gjendet më...

Shqiptarja udhëtonte me avion nga Shqipëria për në Itali pa paguar asgjë, ja c’i...

Një vajzë shqiptare ishte dëshmitare e një vjedhje, që i ishte bërë një italiani me 11 mars të vitit 2012. Ngjarja ka ndodhur në...