Home 2017 October 29

Daily Archives: 29 October, 2017

Sarkazma e Vasilit per Ramen: Je si Beni qe kendonte kenge partizane ne pyll.

Nga Petrit Vasili Kryeministri flet ne frike, si Beni qe kendonte kenge partizane ne pyll. Ky shkollepaku llomotit e grin fjale, qe nuk i kupton, lart...

Rama: Isha gati të bëja një pakt me ta, por nga opozita mora vetëm...

Në Komunikimin Javor, kreu i qeverisë Edi Rama konsideroi si objektivin më të madh të mandatit të dytë qeverisës, integrimin në Bashkimin Europian. Madje...

U shkarkua nga Manjani për shkelje të rregullores, emërohet drejtor i burgut të Peqinit

Arjan Hasani është emëruar drejtori i ri i burgut të Peqinit. Kjo pas shkarkimit që u bë ditën e djeshme nga ministria e Drejtësisë...

Arrestohet e dashura e Bossit shqiptar te Klubeve te nates në Itali

Një 36-vjecare është arrestuar nga policia Italiane, si e implikuar në trafikun ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Asaj iu gjetën 22 kilogramë hashash dhe marihuanë,...

Tritan Shehu: SPEKULLIMET E KRYEMINISTRIT PER “QENDREN E TRAUMES”,

SPEKULLIMET E KRYEMINISTRIT PER “QENDREN E TRAUMES”, JANE TE NJEJTA SI PER TE GJITHE SISTEMIN SHENDETESOR! Ajo qe pame sot ne “Qendren e Traumes” eshte...

Gazetarja nga Roma lëshon “bombën”: Emrat në dosjen e Tahirit

Gazetarja Alba Kepi, nga Roma, në një lidhje të drejtpërdrejt me studion e 360gradë, të Artur Zhejit, në Ora News  duke raportuar per detajet...

Çështja “Tahirit”, ambasadorja Vlahuttin “habit” mediat

Në mbledhjen javore të ambasadorëve të Bashkimit Europian, e cila kryesohet nga Vlahutin, kësaj të fundit i është kërkuar prononcim publik për çështjen Tahiri,...

Nard Ndoka, Edi Rames per Saimir Tahirin: Faktin e ke brenda

Nga Nard Ndoka Fakti është brenda! Në kohën e Dullës, një familje oficerësh nga Tepelena jetonte në Shkodër. Burri kap gruan në flagrancë me sekretarin e...

Video/ Intervista e fundit Adela Xhamanit, ja çfarë tha…

Lajmi për vdekjen e gazetares Adelajda Xhamani ka tronditur të gjithë publikun por më tepër të afërmit dhe miqtë e saj. Ajo kishte filluar...

Analiza e “Der Standard”/ “Serbia dhe Shqipëria luajnë me kufijtë në Ballkan”

Gazeta më e madhe austriake “Der Standard” ka publikuar një analizë për Shqipërinë dhe Serbinë. Më konkretisht e përditshmja shkruan për lojën mes Kryeministrit...